Najnovšie inzeráty: 294

Airsoft a paintball > Inzerát č.4712

Predám

  • 19.1.2021 19:01
  • Zobrazené 180x
Airsoft / Paintball DOMINATOR - Tlačidlový - Arduino + LCD

Airsoft / Paintball DOMINATOR - Tlačidlový - Arduino + LCD

Ponúkam SOFTVÉR pre DOMINATOR - zariadenie - stopky pre extrémne športy typu Airsoft, Paintball, Nerf Wars a pod. Vytvorené pre 2 tímy - RED a GREEN. Stopky fungujú a sú vyladené. Počítadlo funguje na hodiny, minúty a sekundy.

Princíp funkčnosti:
Stopky sú tvorené mikrokontrolérom Arduino Uno/Nano/Mega, LCD znakovým displejom 16x2 / 20x4 s I2C prevodníkom a 4 tlačidlami pre digitálny vstup V systéme existujú 4 tlačidlá, 2 z nich sú určené pre tímy, ktoré tlačidlo ich tímu stlačia, ak obsadia tento bod. Tímu, ktorý tlačidlo stlačil sa začne pripočítavať čas na displeji. Aktuálny tím (ktorému sa čas počíta) oznamuje aj LED dióda na riadiacom paneli. V prípade, že bod obsadí druhý tím, čas prvého tímu sa zastaví a začne sa pripočítavať tomuto tímu. Tlačidlá sú zapojené ako INPUT_PULLUP, spínajú sa teda proti zemi a využíva sa interný rezistor Arduina na 5V. Ak tlačidlo stlačí rozhodca, hra sa zastaví až do stlačenia tlačidla niektorého z tímov.

V prípade, ak svoje tlačidlo stlačí eraser, hra sa končí a časy sa reštartujú - DOMINATOR pripravený na novú hru. Maximálny časový rozsah: 99 hodín, 59 minút, 59 sekúnd. DOMINATOR je teda vhodný aj pre niekoľko dňové akcie. Logika systému beží každých 100 milisekúnd, reakcia na stlačenie tlačidla je okamžitá, nakoľko overenie tlačidiel beží mimo 100 milisekundovej slučky interného počítadla procesora.

Hardvér pre projekt:
Arduino Uno / Nano LCD 20x4 / 16x2 s I2C prevodníkom 4x spínacie tlačidlá 2x LED diódy - indikátor tímu, ktorému beží čas Dodávam schému zapojenia (v .png, .sch pre Autodesk Eagle), strojový kód pre mikrokontróler.

Možno vopred vyskúšať projekt zdarma v Shareware verzii s obmedzením merania času pre každý tím na max 15 sekúnd a s 30 sekundovou inicializáciou systému. Projekt je dostupný v strojovom kóde pre platformu Arduino Uno.

Umožňuje vyskúšať systém, odozvu tlačidiel a podobne. Testovací softvér je rozdelený podľa adresy I2C LCD displeja, nutné vopred overiť na vašom hardvéri - 0x3F / 0x27 na I2C zbernici. Bližšie info pošlem v správe (mailom). Cena softvéru: 20€

Cena: 20€
Lokalita: Poprad
Meno: Martin
Telefón: 0900000000

Kontaktovať inzerenta na e-mail

Váš e-mail:
Správa:
(max 5000 znakov)
Kontrola: captcha